sobota, sierpnia 1

Dziennik odkryć: Sierpień 09

31 - Wiedźmin - moja pierwsza oryginalna, kupiona gra. Czuję się coraz lepszy i coraz biedniejszy.

30 - Ciężko przypomnieć sobie coś o zwyczajnym dniu pomiędzy konkretniejszymi wydarzeniami.29 - Dopiero mając już kogoś czuję się wolny i swobodny w kontaktach z interesującymi osobami płci przeciwnej.28 - Mało co tak satysfakcjonuje, jak kawał dobrej roboty.27 - Dobrze jest chociaż poczuć warsztatowy klimat.
26 - To najbardziej "moje miejsce" ze wszystkich internetowych "moich miejsc".

25 - Wakacyjna klątwa trwa, upewniam się o tym średnio raz w tygodniu, a jej różnordność i perfidia działania zadziwia mnie za każdym razem.

24 - Środkowym przyciskiem myszki otwiera się link w nowej zakładce, to ci dopiero!

23 - Odwyk od chipsów powoduje nieposkromioną chęć na pizzę.

22 - Rzeczy ostatnie, na przykład "ostatnie w tym roku" chłonie się z największą świadomością i przez to najpełniej.21 - Mówią, że to koty mają 9 żyć, ale ja myślę, że komary.20 - Ludzie, którzy mają narzekanie we krwi galerię pięknych zdjęć z całego świata przerabiają w pamięci na fotorelację z klęsk żywiołowych i "ile ludzi zginęło".

19 - Jak ma się ochotę większą grupą zjeść pizzę na mieście, trzeba się z góry umówić gdzie, inaczej zawsze znajdzie się ktoś, kto zacznie marudzić i ktoś, kto mu ulegnie.

18 - Po wielu nieudanych planach dobrze jest zrobić sobie kilka małych pewniaków na następny dzień. Bardzo dobrze poprawiają nastrój i poczucie własnej skuteczności.

17 - Przy bardzo dobrej historii wystarczają przeciętne (jak na zawodowego pisarza) umiejętności literackie. [bez aluzji do prozy Lyncha]

16 - Kłamstwa Locke'a Lamory przebijają Pana Lodowego Ogrodu, lądując tym samym na pierwszym miejscu moich ulubionych książek.

15 - Jeszcze żadna strona społecznościowa nie wciągnęła mnie tak bardzo, jak Facebook. (update: A przepraszam, jeszcze był epuls)

14 - Wielokrotnie powtarzane mechaniczne czynności pozostające na powiekach po zamknięciu oczu i na nich dalej bezwiednie kontynuowane mogą być przyczyną bezsenności.

13 - Im ktoś w czymś lepszy, tym większe ma wrażenie oczu szeroko otwartych w tym, co robi. Chyba, że to czysty talent.12 - "Z powrotem", a nie "spowtorem" i "na razie", a nie "narazie". Po raz kolejny coś burzy mój światopogląd.

11 - Spieszmy się doceniać nicnierobienie, tak szybko odchodzi.

10 - Kiedy pizza podzielona jest tematycznie, żaden kawałek się nie nudzi. 4 Pory Roku rlzz.09 - Jest tylko jedna osoba, z którą mogę kontynuować przerywane latami rozmowy.

08 - Wakacje muszą zawierać przynajmniej jeden konkretny wyjazd. Inaczej są niewakacyjne.

07 - Uśmiercanie lubianych charakterów, jeśli nie jest systematyczne i sztuczne (Rowling), nadaje opowieści "prawdziwości"(Lynch) w kontraście do cukierkowości happy endów (Kossakowska). Najtrudniej jednak nadać danej śmierci charakter "ważności", pomijając te "w poświęceniu", które mają z góry nadany cel.

06 - Klucz do dobrej zapiekanki makaronowej, to wytaplanie jej w manojezie.

05 - Środowisko wczesnoszkolne przeradza się w patologiczną, żałosną karykaturę dawnych idei.04 - Prawdziwie wolni są ci, którzy dzięki wierze i dobremu życiu nie boją się śmierci.

03 - Wolałbym zostać księdzem, niż trafić pod pantofel.02 - Młodsi rzeczywiście znacznie szybciej przyswajają nowe zasady.

01 - Kiedyś w końcu nadejdzie.

Brak komentarzy: